

Losæter er større enn du tror når du kjører forbi. Det er mye som skjer på denne rundt 6 måls sætra midt i Bjørvika. Losæter har forskjellige soner og plasser med forskjellig funksjon.

Flere skilt hjelper deg å finne fram på Losæter. Foto: Svein Gunnar Kjøde.

Nede i «dumpa» nede ved hønsehuset finner du en stor samlingsplass. Foto: Svein Gunnar Kjøde.

I bakehuset finner du bakelauget og mange andre som bruker huset til åpne møter, kurs, matlaging og samlinger. Foto: Svein Gunnar Kjøde.

Rundt bakehuset er det kornåkre med urkorn. Foto: Vibeke Hermanrud/Bjørvika Utvikling.

I Moelvenbrakken har bybonden og sesongarbeiderne sitt pause- og møterom. Foto: Svein Gunnar Kjøde.

Ved siden av Moelvenbrakken er frukthagen, og bikuber og et fuglehus. Foto: Vibeke Hermanrud/Bjørvika Utvikling.

Langs «risten» bortover mot Ekeberg og i den lille bakken ned mot fjorden holder Herligheten parsellkollektiv til med sine rundt 100 parseller. Foto: Vibeke Hermanrud.

Oppå «plattingen» er det store åkerlapper med all verdens grønnsaker, bær og blomster. Foto: Svein Gunnar Kjøde.

Losæter har et stort flott drivhus og en liten Moelvenbrakke som benyttes av de minste.

Og på taket av bakehuset er det fint å sitte på «dørken» med grønne tak i hver ende. Foto: Vibeke Hermanrud

Ja, og vi må ikke glemme at Losæter har sitt eget LOOSEATER:-) Et komposttoalett bygget i samarbeid med NIBIO. Foto: Svein Gunnar Kjøde.
This post is also available in: Engelsk